Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
142 posty 149 komentarzy

monitorpolskisłowian

monitorpolskisłowian - Forum informacyjne http://monitorpolskislowian.iq24.pl ZRÓB COŚ DOBREGO DLA ZWIERZĄT! kotyumagdy.wordpress.com

Szpica NATO to kpina!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W przypadku agresji wroga na reakcje części sił wchodzących w jej skład będziemy musieli czekać nawet... 45 dni!

 

W ubiegłym roku NATO podjęło decyzję o utworzeniu tzw. szpicy, czyli wyspecjalizowanych sił szybkiego reagowania. Problem w tym, że tylko 5 tys. żołnierzy wchodzących w skład tej jednostki będzie gotowa do interwencji w ciągu 5-7 dni. Pozostałe siły szpicy (ok. 10 tys. żołnierzy komponentu lądowego, morskiego i powietrznego) będą gotowe do walki dopiero w ciągu 30-45 dni! Uwzględniając fakt stopniowej likwidacji polskiego wojska przez ekipę Platformy, pomoc NATO w ciągu 45 dni może być zdecydowanie zbyt późna.

Eksperci są zgodni - lata zaniedbań ekipy Platformy i PSL doprowadziły do znaczącego obniżenia zdolności bojowych polskich sił zbrojnych. Niektórzy twierdzą nawet, że w przypadku konwencjonalnego ataku na nasz kraj, polskie wojsko byłoby w stanie bronić tylko niektórych jego terytoriów i to przez krótki okres czasu (od 3 do 5 dni). Stąd też ubiegłoroczny pomysł stworzenia sił szybkiego reagowania w ramach NATO wydawał się być niezwykle potrzebny. Kłopoty zaczęły się jednak już na początku, kiedy okazało się, że NATO może mieć ogromne problemy z utworzeniem tzw. "szpicy" z uwagi na cięcia finansowe w europejskich budżetach wojskowych. Jakby tego było mało siły szybkiego miałyby liczyć w wersji podstawowej do 5 tys. żołnierzy. Dwie kolejne brygady (ok. 10 tys. żołnierzy) miałoby być gotowych do walki dopiero po upływie 30-45 dni. 

 

NNie trzeba być wojskowym strategiem, aby stwierdzić, że - po pierwsze: siły szybkiego reagowania NATO są raczej niewielkich rozmiarów (5 tys. żołnierzy podstawowej brygady może skutecznie walczyć na terytorium o wielkości powiatu, a nie całego państwa). Po drugie - gotowość do walki dwóch kolejnych brygad "szpicy" pozostawia wiele do życzenia. Okres 30-45 dni na froncie walki oznacza często epokę. To może znaczyć, że w przypadku agresji wroga posiłki wyspecjalizowanych wojsk NATO mogą przyjść zdecydowania za późno. Nie musielibyśmy się martwić niską zdolnością bojową "szpicy", gdybyśmy sami posiadali silną armię (na wzór na przykład Turcji). Niestety ostatnie 8 lat rządów PO-PSL pokazało dobitnie ich dywersyjne zamiary. Zamiast rozwijać i modernizować polskie wojsko, ekipa Tuska i Komorowskiego zaczęła stopniowo je likwidować. Efekt jest taki, że w większości nadal mamy przestarzały sprzęt, a oficjalnie 100 tysięczna armia, ma w swoich zasobach jedynie 41 tys. żołnierzy frontowych (z których większość zostanie niebawem decyzją MON zwolniona ze służby). 

Reasumując: z okresu umizgów do Rosji i cięć wydatków na zbrojenia, nic dobrego z tego nie wynikło. Straciliśmy tylko 8 lat. Przykład Ukrainy pokazuje do czego prowadzi rozbrajanie się i liczenie na to że ktoś pomoże. Chcesz pokoju? To szykuj się do wojny.
http://niewygodne.info.pl

KOMENTARZE

 • Jasne że kpina..
  Zachód nie chce ryzykować wojny światowej.
  Za to Putin tłucze bratni naród słowiański, aż wióry lecą.

  http://www.defence24.pl/analiza_sily-zbrojne-noworosji-w-kierunku-zwasalizowanej-armii-regularnej
 • Obama: militarne zaangażowanie USA w konflikt na wschodniej Ukrainie wykluczone
  Barack Obama w wywiadzie dla telewizji CNN powiedział, że USA nie dążą do konfrontacji militarnej z Rosją. Zapowiedział przy tym, ze USA są gotowe bronić „wschodniej flanki NATO”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/obama-militarne-zaangazowanie-usa-w-konflikt-na-wschodniej-ukrainie-wykluczone-
 • to nie kpina, to zagrożenie
  szpica NATO będzie obiektem prewencyjnego ataku,

  nie tylko USA, do czego przynaje sobie prawo, może wykonać prewencyjny atak nuklearny.
 • @interesariusz z PL 12:16:08
  "szpica NATO będzie obiektem prewencyjnego ataku,

  nie tylko USA, do czego przynaje sobie prawo, może wykonać prewencyjny atak nuklearny."

  No to ciekawostka : prewencyjny atak nuklearny, Rosja zawarła w swojej najnowszej doktrynie wojennej.
  Czy USA ma w doktrynie wojennej atak nuklearny na Rosję, lub Europę?
  Proszę podać link do takiej informacji - należy wykluczyć rosyjskie strony propagandowe.
 • @partyzant 12:17:17
  "Ty się tłucz młotkiem po łbie pustym , młotku propagandowy"

  W twoich komentarzach wyczuwam tyle agresji, jak we wpisach hasbary.
  Słowianinowi to nie przystoi.
 • @Talbot 12:29:06
  sam sobie "linkuj"

  tylko Ty nie wiesz, że USA ma atak prewencyjny w swojej doktrynie.
 • Zamiast komentarza:
  https://www.youtube.com/watch?v=a8i5ZVZC6uI
 • Kpina
  to nie tylko ta sławetna szpica, ale kpiną z nas Polaków jest opieranie bezpieczeństwa na obcych. Sojusznicy mogą (aczkolwiek mile widziani) powinni być we wszelkich planach obronnych uwzględniani jako uzupełnienie. Obronić powinniśmy się sami. A potencjał, by tak było wciąż posiadamy. Polacy są narodem lwów. Niestety, na czele wciąż barany...
 • @partyzant 15:32:53
  Zapodałem link do tego filmu jako komentarz na "NP" i niejaki "synteticus", bez jednego rzeczowego argumentu, uznał go za "ruską propagandę".
  Ludzie w Polsce oduczyli się dyskusji na argumenty.
  Pozdrawiam.
 • Do @partyzant 16:08:21
  Słowianie ! dla żydów my Słowianie jesteśmy wszyscy nazistami którzy tylko czekają na okazję by żydów do pieca wsadzić !
  !
  Słowianie ! owszem ja czekam na okazję by wszystkich żydów chazarów do Izraela deportować !!! bo mam dosyć anty SŁOWIAŃSKIEGO RASIZMU !!!!!!
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowiański Aryjczyk lach ! Nich bogowie mają nas Słowian w opiece !
 • Załóżmy, że celem istnienia NATO była obrona militarna przed atakiem ze strony Związku Radzieckiego....
  Po jego rozpadzie sensem istnienia Nato stało się ,
  znowu założenie medialne , utrzymywanie równowagi strategicznej między Wschodem i Zachodem( określenia "po uważaniu")
  podejmując działania ( za wikipedią) "zapobiegające rozprzestrzenianiu konfliktów regionalnych"...

  Jakim konfliktom Nato zapobiegło ???
  Odpowiedź może pomóc ocenić sens oczekiwania na natowskie wsparcie ....

  Dęby rosną powoli , ale codziennie...
  Ps.
  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2015/02/anglosasi-gownym-wrogiem-rosji-teza-czy.html
 • @interesariusz z PL 13:54:53
  Na przegrzane głowy propagandą michnikowszczyzny. zw


  Dwukrotne zagrożenie nuklearne Polski

  Iwo Cyprian Pogonowski

  www.pogonowski.com

  Pierwsze poważne zagrożenie zniszczeniem nuklearnym Polski przez amerykańskie pociski nuklerane, miało miejsce w czasie Zimnej Wojny, we wczesnych latach siedemdziesiątych. Wtedy na kontynencie europejskim Związek Sowiecki posiadał kolosalną przewagę nad USA i NATO, tak w liczbie czołgów bojowych, jak i w liczebności armii sowieckiej, oraz armii innych członków Paktu Warszawskiego. Logiczną konsekwencja tej sytuacji strategicznej w Europie było planowanie przez Amerykanów użycia broni nuklearnych w formie min, pocisków artyleryjskich i rakiet średniego zasięgu.

  Tak więc wówczas broń atomowa stała w pogotowiu, aby zatrzymać sowiecką ofensywę jak i zdewastować tyły wojsk sowieckich, atakujących Zachodnią Europę. Celem amerykańskich eksplozji atomowych w Polsce miało być stworzenie strefy skażonej, która stałaby się radioaktywną barierą, nie do przebycia, między Związkiem Sowieckim i Europą Zachodnią.

  Zniszczenie terenu Polski i jednoczesne nie naruszanie oficjalnego terytorium Związku Sowieckiego, dawało możliwość rokowań w celu powstrzymania wymiany morderczych salw nuklearnych między USA i USSR, kosztem wstępnego zniszczenia Polski. Taki jest sens opisu sytuacji strategicznej w książce "A Secret Life" Benjamina Weisera (Public Affairs, New York, 2004) o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, zmarłym w Tampie na Florydzie w 2004 roku.
  Weiser relacjonuje swoje rozmowy z pułkownikiem Kuklińskim i pisze o 400 do 600 amerykańskich pociskach nuklearnych, które wycelowano w Polskę, w celu odcięcia sił na terenach sowieckich, od ich frontu zachodniego. Miało to Sowietom uniemożliwić kontynuowanie ataku na Europę Zachodnią, przez niedopuszczenie do walki dalszych wojsk Paktu Warszawskiego. Wówczas 95 procent sowieckich sił atakujących, składających się z tysięcy czołgów oraz pojazdów, musiało przejechać przez Polskę w drodze do Niemiec Zachodnich, Francji, Belgii, Holandii i Danii.
  Sąd Najwyższy w Warszawie nakazał w marcu 1995 roku specjalną rewizję sprawy kary śmierci pułkownika Kuklińskiego, ponieważ działał on "wobec siły wyższej z patriotycznych powodów." Natomiast Adam Michnik i jego Gazeta Wyborcza, jak zawsze posłuszni interesom komunistów i Żydów, nie chcieli uznać opini Sądu Najwyższego i nazywali pułkownika Kuklińskiego „zdrajcą, któremu może trzeba wybaczyć.” Wówczas tak jak później w sprawie Jedwabnego i miliardowych roszczeń żydowskich, Michnik i jego gazeta wypowiadają się po stronie interesów wrogów Polski.
  Natomiast obecnie Polska jest pod presją żeby zgodzić się na wyrzutnie rakiet USA w ramach „Tarczy Przeciw Pociskom Balistycznym." Richard L. Garwin napisał artykuł "Dziury w Tarczy Przeciw Pociskom Balistycznym" ("Holes in the Missle Shield") w listopadowym wydaniu (2004) miesiecznika SCIENTIFIC AMERICAN. Garwin wcześniej opublikował w 1968 roku artykul "System Obrony Przeciw Pociskom Balistycznym" i znowu wraca do tego tematu, poniewaz Bush ogłosił, że pierwsza faza "Tarczy Przeciw Pociskom Balistycznym" jest gotowa do zainstalowania przez MDA (Missile Defense Agency).
  Żeby mieć "Tarczę Przeciw Pociskom Balistycznym" Bush musiał zerwac 30to letni traktat przeciw pociskom balistycznym. Przeciw zerwaniu tego traktatu protestowali prawie wszyscy czlonkowie ONZetu. Garwin uważa, że "Tarcza Przeciw Pociskom Balistycznym" nietylko destabilizuje świat, ale wogóle jest konceptem nie realnym.
  Główną słabością tego systemu jest fakt, że strona atakujaca może wysłać w tym samym pocisku fałszywe głowice, które pocisk obronny nie jest w stanie odróżnić od głowicy z bombą nuklearną. W ten sposob strona atakująca może szybko zniszczyć wszystkie pociski obronne. Dlatego wszyscy prezydenci USA począwszy od Eisenhowera starali się o zawarcie sprawdzalnych układów rozbrojeniowych i wielu znawców problmu zagrożeń ludzkości w epoce nuklearnej jest oburzona na postępowanie Bush’a w tej sprawie.
  Postęp w kontrolowaniu rakiet w locie daje rownież możliwość takiej zmiany kierunku lotu, żeby atakujący pocisk wyminął pociski obronne. Obrona mogła by być bardziej skuteczna gdyby atakujacy pocisk można by trafić w krótce po odpaleniu go. Dlatego USA chce ustawić wyrzutnie pocisków anty-rakietowych dookoła Rosji i Chin, które to wyrzunie natychmiast stają się celem zapobiegawczego nuklearnego bombardownia. Jednocześnie nowe rosyjskie typy rakiet SS-27 i Buława wznoszą się w 130 sekundy po odpaleniu poza zasięg amerykańskich pocisków antyrakietowych.
  Miejmy nadzieję, że nie jesteśmy u progu ponownych eksplozji nuklearnych, którymi Polska będzie zagrożona, jeżeli zgodzi się na instalowanie amerykńskich wyrzutni na swoim terytorium. Jest ironią losu że za czasów pułkownika Kuklińskiego, Polsce groziły amerykańskie bomby nuklearne z powodu działań Sowietów, a obecnie planowane inatalacje amerykańskie w Polsce, jeżli będą zrealizowane, to staną się powodem zagrożnia Polski bombami nuklearnymi Rosji, jak również stosowaniem przez Rosję handlowych sankcji karnych przeciwko Polsce na dostawy żywności, etc.
  Pretekst wyrzutni amerykańskich w Polsce jakoby przeciwko Iranowi był odrzucony przez Putina 1go lutego 2007, kiedy wykpił on ten pretekst twierdząc, że krzywe balistyczne pocisków średniego zasięgu posiadanych przez Iran są dobrze znane i wyrzutnie w Polsce i Czechach wywołają właściwą reakcję Rosji: „będzie ona asymetryczna, ale będzie bardzo skuteczna.”
  Rosja chce paktu o nieagresjii z USA, gwarantującego równowagę arsenałów nuklearnych. Dostawy z Rosji systemu obrony przeciwlotniczej (Tor-M1) do Iranu w grudniu 2006 za cenę 700 milionów dolarów, były dokonane w rekordowym czasie. „USA ugrzęzło w Iraku i nie wie jak się wycofać... Zadaniem Rosji, Europy wraz z Chinami i Indiami jest stworzenie stabilinego porządku świata...Dochód narodowy brutto Chin i Indji razem wziętych, już jest większy od USA, podczas gdy te kraje rozwijają się dwa i pół raza szybciej niż Stany Zjednoczone ” powiedział Jewgeni Primakow.
  Polacy powinni pozbyć się iluzji i pamiętać jak byli zdradzeni przez USA w Teheranie na rok przed Powstaniem Warszawskim i oszukani w sprawie kontraktów odbudowy Iraku. Polacy nie mogą spodziewać się od Waszyngtonu rządzonego przez neokonserwatystów i zdominowanego przez sjonistów oraz popierającego żydowski ruch roszczeniowy, spełniania przez USA jakichkolwiek obietnic. Polsce grozi dziś takie same traktowanie jakie Polska doświadczyła w przeszłości jak i niekończące się roszczenia żydowskie, które obecnie przekraczają 60 miliardów dolarów.
 • @Wrzodak Z. 21:23:01
  Sytuacja jest o wiele gorsza.... Polska nie ma Armii..wlasnej armii co czyni ja niezdolna do jakiejkolwiek obrony. W yej sytuacji otwarcie wlasnego gesto zasiedlonego terytorium na utworzenie na nim teatru dzialan bojowych jest zbrodnia.
  Tzw. szpica to idiotyczny zart...nie zalatwia niczego oprocz sciagniecia uderzen na punkty koncentracji....
  Taki rozwoj swiadczy o braku jakiegokowiek zaufania do Polakow i tzw polskich rzadow...z obawa zmiany frontu.
  Polska znalazla sie w bardzo niebezpiecznej sytuacji....tragicznie neibezpiecznej.
 • @RomanKa 03:40:24
  Panie Romanie, zgadzam się, że Polska i Polacy są w njgorszej sytuacji w swojej historii, ponieważ w tych czasach jak dojdzie do wojny zachodu z wschodem to:
  - konfrontacja odbędzie się na terenie Polski wzdłuż Wisły, terenów Ukrainy, Białorusi, Litwy, łotwy, Estoni, Słowacji, Rumunii
  - bedzie użyta broń chemiczna na ogromną skalę
  - z Polski zostanie skażona pustynia
  - zginąć może około 10 mln Polaków, reszta w cieżkich cierpieniach będzie umierać
  - uratują się najwięksi zdrajcy Polski, dziennikarze, sędziwie, generałowie, zdrdziecka klasa polityczna, komornicy, oficerowie służb specjalnych, agenci obcych wywiadów, banksterzy itd. a przepraszam za określenie ,,motłoch Polski" zginie
  Polskiej armi nie ma na tle armii rosyjskiej, ba na tle armii białoruskiej. Polska w konfrontacji z Białorusią przegrywa wojnę w ciągu 8 dni!!!!!
  a z Rosją w ciągu 3 dni. Polska ma 80 tys. wojskowych na etatach budżetowych i kilka tysięcy dorabia sobie jeszcze na różnych wojnach rozkręcanych przez usrael. Ci ludzie w zdecydowanej większosci myślą o rodzinie swojej, mieszkaniu, wakacjach, dobrych dochodach a nie myślą o wojnie z Rosją w której w ciągu kilku dni zginą, za co, w imię czego, za kogo mają ginać. Cytuje słowa swojego znajomego żołnierza, pilota ppkł. W wojsku jest myślenie jak dobrze życ, ponieważ innej roboty nie ma i jak najszybciej uciekać na wcześniejszą emeryturę. Dlaczego tak jest, ponieważ oni nie czują Państwa, według nich Polski nie ma, wszystko w sprawach papierowej Polski załatwiane jest w 3 ambasadach: izraelskiej, amerykańskiej i niemieckiej. Trzeba raz na zawsze uświadomić sobie, że po dojściu do włądzy Jaruzelskiego Polską rządzi mossad, każdy rezydent w Polsce wybrany jest z ich klucza, każdy rezydent Polski burzy wszystko co Polskie nic nie buduje.
  Oni mają zapewnienie, dalsze życie po za Polską w razie wojny, maja po kilkanaśie mln $ na kontach w różnych bankach, ukradli majątek warty 1,5 bln $.
  Uratować możemy się sami, ale niestety Polacy sami pchają się do pod lufę z powodu braku świadomości narodowej, wybierają w Słupsku takiego ciotę w cugłach na swojego prezydenta, wybierają w samorządach pod nosem Wójta złodzieja, radnego złodzieja, alfonsa. Upadek moralny Polaków jest straszny, jest garstka osób w Polsce rozumiejąca o co chodzi, jest 4 mln z rodzinami, którzy świetnie żyją z pieniędzy wypłacanych z budżetu oraz żyją z pieniędzy na łapówki z UE. Oni popierają karnie każdego zdrajcę przy władzy, bo ci zdrajcy nie naruszają ich interesów.
  Media są w rękach szkodników, w rękach potężnych korporacji, żyjące świetnie z pieniędzy podatnika czyli budżetowych. Dziennikarze to biznesmeni, chodzący na pasku agentury lub sami są oficerami służb.
  Służby specjalne są podporządkowane obcym służbom itd.
  Co do szpicy, to tylko są po to aby ciągle drażnić Rosję, a może popełnią błąd może nie wytrzymają ciśnienia.
  Ruscy w każdej chwili moga dogadać się z USA, usrael traktuje kundli jak masę na przemiał, zawsze nas sprzedadzą. Polska neutralna, szanująca swoich sąsiadów, nie będąca psem łańcuchowym usraela, wasalem ich, ułożona politycznie i gospodarczo z Rosją, wspomagająca wypychać śmiercionośny imperializm usraelski z tej cześci Europy, będzie wtedy Niepodległa.
  Niepodległość pod butem usraela jest w Polsce nie możliwa i jej nie ma.
  Panie Roamanie, nawet Polacy - Polonusy są totalnie zagubieni, (po za wyjątkami jak Pan)nie rozumieją obecnej sytuacji Polski, czego przykładem jest zagubiony w swoich odezwach Kobylański.
  Chieraichia kościelna, płynie z brudną masońską rzeką jak zdechłe ryby razem z ideologią gazety koszernej, dla nich w większosci ważne by ściągnąć dopłaty unijne, a nie co łaska z tacy, czyli sami się uzalezniają od systemu szatana, mają pomontowane talerze do odbioru TV z setkami kanałów, nawet Papież Franciszek oglada łajdacką TVN.
  Media ,,toruńskie" sieją zoologiczną nienawiścią do Chrześcijańskiej Rosji.
  Życie nasze trzeba na nowo zacząć od uświadamiania Polaków, zdobywania funduszy na informację, kreowania wyszkolonych ludzi o poglądach narodowych.
  Może zdążymy przed zagładą.
  Serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY