Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
142 posty 149 komentarzy

monitorpolskisłowian

monitorpolskisłowian - Forum informacyjne http://monitorpolskislowian.iq24.pl ZRÓB COŚ DOBREGO DLA ZWIERZĄT! kotyumagdy.wordpress.com

Wkurwiony rolnik Adolf Kudliński

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

3 lata Więzienie i przepadek mienia dla rolnika za obój własnej świni.

Rolnik co najmniej 24 godziny przed dokonaniem uboju ma obowiązek zgłosić swój zamiar powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz powiatowemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za brak odpowiednich zezwoleń ministerstwo Ziobry chce karać więzieniem. Rolnikowi, który ubije świnię na własne potrzeby, ale bez posiadania obowiązkowego zezwolenia będzie grozić kara pozbawieniem wolności do lat 3. Resort sprawiedliwości proponuje, aby sądy karały bezwzględnie finansowo takich rolników. Kary mają wahać się od 1000 do nawet 100 tys. zł. Projekt zawiera dodatkowo przyznanie sądowi prawa do orzekania przepadku mienia oraz zakazu wykonywania zawodu, co może w wielu przypadkach skutkować wydaniem zakazu faktycznego prowadzenia działalności rolniczej w gospodarstwie. Pomysłowi Ministerstwa Sprawiedliwości sprzeciwia się Krajowa Rada Izb Rolniczych. – Według naszej oceny, kary za czyny niedozwolone w stosunku do zwierząt określone w obecnie obowiązujących przepisach są wystarczające i nie powinny być zaostrzane – informuje KRIR. To nie pierwszy tego typu zakaz w historii Polski. Za czasów okupacji hitlerowskiej za zabicie świni bez zezwolenia także groziły wysokie kary. W tym pierwszym wypadku groziła kara grzywny 500 marek, w wypadku powtórnego wykroczenia można było nawet trafić do obozu koncentracyjnego. Za komuny tropieniem nielegalnego uboju zajmowała się milicja przy wydatnej pomocy ORMO. W razie wpadki rolnik płacił wysoką grzywnę albo i szedł siedzieć. http://polskaracja.com

KOMENTARZE

 • A miało być tak pięknie...
  Jeśli wyborcy PiS byli zawiedzeni, że nikt ze złodziei i aferzystów z poprzedniej władzy nie trafił do więzienia to teraz mogą już spać spokojnie.
  Więzienia w końcu zaczną się zapełniać...
 • @Robik 07:23:05
  A miało być tak pięknie?

  Samymi dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

  Piękno potrzebuje prawdy, a tu mamy konstytucję RP wirtualną i wszystko musi być na opak:)
 • Ubój na własny użytek.
  >>Za komuny tropieniem nielegalnego uboju zajmowała się milicja przy wydatnej pomocy ORMO. W razie wpadki rolnik płacił wysoką grzywnę albo i szedł siedzieć.
 • @s.r. 60 l. 13:06:41
  Pierwszy raz słyszę o takim rozporządzeniu. Na bazarach zaopatrywali się w mięso i Milicja i partyjni. Ja kupowałem osobiście mięso bezpośrednio
  od rolnika. Jego sąsiad także czasami sprzedawał mięso. Czasami wpadał
  tam Pierwszy Sekretarz PZPR na okręg robić zakupy. Były w czasach "komuny" restrykcje ale dla rolników kontraktujących z GS-ami a także ludzi uprawiającymi grunty przydzielone od państwa na umowę wieczystą. Poza tym o zakazie prywatnego uboju nawet nie słyszałem.
  Restrykcją było zmuszanie rolników do przebadania mięsa przez weterynarza z czym się zgadzam i to popieram. Oczywiście rozróżnijmy dwie "epoki". Czasy powojenne czyli UB i komunistycznych świrów kiedy takich zakazów było multum oraz późniejszą komunę lat siedemdziesiątych i później.
  To co przeczytałem w tym poście i restrykcje jakie chce narzucić rząd woła o rewolucję. Jest to nie do zaakceptowania. Teraz rozumiem dlaczego PiS chce scentralizować Polskę wokół Warszawy i jakie kroki w tym celu podejmuje.
 • @ sranie w banie
  Gdzie jest taki przepis czy ustawa, wszyscy piszą pieprzą a nikt sie nie jest w stanie powołać na konkrety!!! Może istnieć jakiś wynalazek unijny który chce miec żywność pod kontrolą a opiera sie na fikcyjnych chorobach świń .po to niszcza stada żeby w wypadku wojny panował głód i nie można szybko świń rozchodować.CO MA ZIOBRO DO KAR ZA HODOWANIE BICIE CZY NIE BICIE ŚWIŃ,ludzie obudźcie się.
 • @
  3 lata za zabicie świnki "bez wymaganego kwitu",
  hmm, to ja zaproponuję...
  3 tygodnie, za KONFIDENTA, który o tym "uprzejmie doniesie" :)

  Wieś polska przetrwała "komunę" w dobrej kondycji, to i ten absurd przetrwa. Ważne, że W JEDNOŚCI SIŁA! Bez kapusiów "fłaca" może zrobić tylko coś brązowego i śmierdzącego.
 • @laurentp 21:08:42
  Ciężko będzie , magdalenkowy ustrój bez konfidentów nie poradzi sobie . Ave.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY